Copyright 2019 | Created with Adrianov Projekt

mgr Jadwiga Adrianowska

78-520 Złocieniec

ul. Mickiewicza 15

tel.509921639 / 509921203

adrianov.projekt@gmail.com

Szukając odpowiedniego projektu, wiele osób decyduje się na budowę domu parterowego. Wspólna przestrzeń, na jednej kondygnacji doskonale sprawdza się wśród rodzin z dziećmi. Taki dom jest całkowicie bezpieczny, szczególnie dla najmłodszych. Aby faktycznie dom parterowy był idealnym rozwiązaniem dla domowników, trzeba go odpowiednio urządzić. Funkcjonalna przestrzeń dzienna i przytulna część sypialniana to podstawy, na jakie powinno zwrócić się uwagę podczas aranżacji wnętrza

 

Podział na strefę dzienną i nocną musi być odpowiednio zaznaczony

 

Przeglądając projekty domów parterowych, warto zwrócić uwagę na zaproponowany układ pokoi. Z racji tego, że wszystkie pomieszczenia będą mieścić się na jednej kondygnacji, część dzienna powinna być wyraźnie oddzielona od części nocnej. Domownicy, wchodząc do domu, powinni na wyciągnięcie ręki mieć niewielki wiatrołap, w którym możliwe będzie pozostawienie okryć wierzchnich. Dalej powinno przejść się do części dziennej, w której znajduje się widna, funkcjonalnie urządzona kuchnia wraz z jadalnią oraz salon, sprzyjający wypoczynkowi całej rodziny. Wybierając odpowiednią aranżację, należy pamiętać o tym, aby część dzienna miała duże przeszklenia, które zapewnią domownikom odpowiednią ilość światła.

 

Chcąc dobrze wypocząć podczas snu, dobrze jest tak zaaranżować sypialnie, aby były niezwykle przytulne. Nie dość, że powinny być oddzielone od części dziennej, to należy je wyposażyć w wygodne łóżko, z odpowiednim materacem i zagłówkiem, a także w firany i zasłony, które nadają wnętrzu ciepła. W części sypialnianej powinna się także znaleźć łazienka, przeznaczona jedynie dla domowników. Dzięki temu zachowanie prywatności nie będzie żadnym problemem. 

 

Projekty domów parterowych - Koszalin

06 grudnia 2019
projekt wnętrza

BLOG